sobota, 5 lipca 2014

Myślowy zawrót głowy czyli ciąg dalszy o haftowaniu.

    
       Wczoraj pokazałam moje początki na sztywniku.Anek73 również przyznała się,że na takim lub czymś podobnym haftowała.Gdy te hafty powstawały miałam zdrowie,by utrzymać ten sztywny materiał w rękach.Nie sprawiało mi trudności liczenie nitek wątku i osnowy, tak by powstał w miarę równy krzyżyk.     Jak tak, teraz patrzę na te hafty,to już wtedy krzyżyk był zawsze tak samo prowadzony,wiecie o co chodzi,więc nie będę tłumaczyła.Dzisiaj nie wyobrażam sobie prowadzić igły inaczej niż nakazuje prawidłowe wykonanie krzyżyka. Oglądając prace innych koleżanek hafciarek,od razu wyłapuję takie nieprawidłowe krzyżyki.Czasem zwracam im na to uwagę,jeśli są to początkujące w tej dziedzinie.Jednak bywa i tak,że trafią się i haftujące wiele lat,popełniające ten błąd. Nadal nie jestem zadowolona z wyglądu mojego bloga,ale pracuję nad tym.Może coś mi się uda w tym temacie. Teraz obiecane fotki po wypraniu,bez śladu atramentu. 1.Matka Boska Cygańska-na kanwie 18,muliną Ariadna wymiary w cm 18,5 x 27,5 2.Tulipany kanwa 16 mulina z zestawu I Kat Profilo wymiary w cm 26 x 40 jak ten haft zagospodaruję jeszcze nie wiem,ale coś wymyślę.

Na dzisiaj to tyle. Zapraszam na następne opowieści o hafcikach.

14 komentarzy:

 1. Blog coraz bardziej zagospodarowany :-)
  Usuń ten stary zegarek ;-) Świetnie sobie radzisz. Tulipany cudne ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, staram się.Kolejna Iwonka ze mną go modyfikowała.Zegarek usunę jak dasz mi instrukcję na maila atunad1959@wp.pl jak to zrobić, bo nie wiemy, ani ja, ani córka /Iwonka/.

   Usuń
 2. No proszę poradziłaś sobie świetnie :-) Najważniejsze to się nie bać ,a metodą prób i błędów dojdziesz sama do wszystkiego. Już masz fajną listę blogów obserwowanych:-) Ja na początku miałam z tym problem ,a u Ciebie już kolorowo jest:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, już to się udało.Teraz będę dalej próbować z innymi funkcjami.

   Usuń
 3. Piękne tulipany i teraz widzę, że na gładkiej kanwie wyglądają jednak lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Oczywiście tamtą plamiastą też wykorzystam, może zrobię drugą wersję z moimi kolorami.)

   Usuń
 4. Hafty prezentują się wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne hafty, a ten drugi to widzę, że to te tulipany z zestawu. Ciekawa jestem co z nimi zrobisz? Pozdrawiam i dodaję do obserwowanych, bo jakoś to przeoczyłam do tej pory :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ocenę moich haftów. Tak,tulipany z zestawu, wyszyłam je na swojej kanwie, bo na tamtej źle mi się haftowało. Co z tym haftem zrobię, jeszcze się zastanawiam. Grunt że wyszyłam w tydzień i podoba się wszystkim.

   Usuń
 6. Obraz z Matka Cygańską wisi i babci mojego męża, pieknie to wyglada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu muszę powiedzieć, wyszywałam go kilka razy, tak by jeden został u mnie, reszta rozdana w prezentach. jeszcze tylko oprawa i będzie mój.

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. To dopiero, preludium , tych co wykonałam. Będę zamieszczała je sukcesywnie, by budować napięcie, do chęci oglądania.Zapraszam częściej.

   Usuń

Komentarze i krytyka jak najbardziej mile widziane.