środa, 31 grudnia 2014

Nowy Rok za pasem, rozliczenia czas.

Rok się kończy czas na wywiązanie się z zobowiązań, a takim jest między innymi, nominacja otrzymana od Eweliny By z bloga 
http://moja-rozowa-szybka.blogspot.com   i jak sama o sobie pisze:

Zapracowana bankierka :) W wolnej chwili największą frajdę sprawiają mi książki, spacery a ostatnimi czasy - nauka szydełkowania :) 
warto do niej zajrzeć w wolnej chwili, kto jeszcze tego nie zrobił.
Ewelina zwyczajowo zadała 11 pytań, na które ja teraz postaram się odpowiedzieć, bez  cytowania ich treści.
1. Największy projekt, jaki zrealizowałaś; jeszcze przede mną, tak myślę, chociaż mam na swoim koncie sporo haftowanych prac, dużych i małych, ale ten naj, jeszcze nie pojawił się.
2. W dzieciństwie, a raczej w nastoletnim już wydaniu, chciałam zostać pedagogiem; zaczytywałam się książkami z tym związanymi, między innymi Janusza Korczaka, nawet mam kilka jego książek w swojej biblioteczce domowej. Życie jednak zweryfikowało marzenia, ale udało mi się skończyć roczny kurs Uniwersytetu Ludowego, o kierunku teatralnym i mogłam pracować jako instruktor kulturalno - wychowawczy w Domu Kultury, co miało oczywiście miejsce. Miałam kontakt z dzieciakami, młodzieżą i to sprawiało mi niebywałą frajdę.
3.Dzieciństwo; marzeniem było: nie musieć się zajmować młodszym rodzeństwem, a po prostu móc się bawić, jak na dziecko przystało, a nie zastępować rodziców w ich obowiązkach wychowawczych.
Może dlatego, teraz tak garnę się do wszystkich zabaw organizowanych na przyjaznych blogach.
4. Relaks po męczącym dniu, to najprościej: nic nierobienie, odpoczywanie w ciszy, lub taak jak teraz pisanie na blogu.
5.Z dwóch możliwych do wyboru; książka w wydaniu audio - to obecnie, kiedyś wersja papierowa, ale dobrym musicalowym filmem też nie pogardzę.
6.Gdybym miała wybrać się w podróż w czasie, to nie zdecydowałabym się na żadną, ani w przeszłość, ani w przyszłość. To co minęło, niech już tak zostanie; to co będzie jeszcze zobaczymy, przyjmę z pokorą, co mi jest pisane.
7.Nie ma aż tak sławnej osoby na świecie, którą chciałabym poznać osobiście, a te które za takie są uważane, to jedynie Karol Wojtyła, zasługiwał na moje uznanie. Sprawdził się jako Papież całego świata, a to wyczyn, godny wielkiego człowieka.
8.Najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłam. Szaleństwem, ale i zwycięstwem z mojej strony, było postawienie na swoim, że wychodzę za mąż, i trwam wciąż w tym związku od 35 lat, niedawno właśnie tyle nam stuknęło.
9.Psikus; chyba nie było takiego, bo go nie pamiętam, ale zaraz, dył taki, i to do dziś jest dla mnie nierozwiązaną zagadką; w takie święta, jakie właśnie minęły, z wizytą zawitali kolędnicy, ale tak doskonale przebrani, że nawet po głosach, nie byłam w stanie rozpoznać kim byli. W tej nieświadomości tkwię do dziś, bo nikt się nie przyznał.
10.Wolnego czasu to u mnie jest aż nadto, odkąd choroby zmusiły mnie do przebywania w domu; wiadomo spędzam go z jakąś robótką w rękach, najczęściej  jest to haft. Kiedyś lubiłam piesze wędrówki po naszym Podkarpaciu, więc wszystkiego po trochu by się znalazło.
11.Ulubione słodkości, to tzw. mordoklejki, inaczej mówiąc ciągnące się mleczne krówki - cukierki, ale zważywszy na moją cukrzycę, musiały pójść w odstawkę.
Odpowiedziałam na wszystkie pytania zadane przez Ewelinę, wiem jakimi prawami rządzi się ta zabawa, ale wybaczcie, nie wyznaczę nikogo do jej kontynuowania; kto ma ochotę, niech zajrzy do Ewelinki i poczęstuje się jej pytaniami odpowiadając tak jak ja .
 W listopadzie Czarna Dama / Lidzia/ z Misiowego zakątka, zorganizowała zabawę, na którą się zapisałam i zdaję z niej teraz relację;
 Po raz pierwszy brałam udział w takiej zabawie, ale bardzo się cieszę, że mogłam być jedną z tych, które dają coś od siebie, otrzymując coś od kogoś innego.
Moją, dla mnie wylosowaną osóbką była Konopek z bloga 
 http://konopkowezamysly.blogspot.com/ , zajrzyjcie na jej bloga, sami się przekonacie, jakie cuda potrafi zmajstrować, a teraz to, co dla niej przygotowałam
Jak widać jest karteczka z choineczką, w środku życzenia świąteczne, czekolada z Mikołajem, szydełkowy aniołek i dwa sopelki robione przeze mnie, oraz haftowana zakładeczka z dzwoneczkami.  Konopek, czyli Agnieszka była zadowolona z tej przesyłki, a ponieważ ma problem z laptopem, niestety nie może się tym pochwalić, wiem tylko, że dostała paczuszkę.
Ja natomiast dostałam od  Karoliny z http://zakamarek-karoli.blogspot.com/ takie oto cuda:
Same fajne i przydatne rzeczy: filcowy igielnik, karczochową bombkę, bałwanka szydełkowego, karteczkę z gwiazdkami, czekoladki i Mikołaja też z czekolady.
Wszystko bardzo mi się podoba i w tym miejscu dziękuję Ci Karolinko za tak bogaty wymiankowy prezent.
Oczywiście podziękowania należą się również organizatorce
DZIĘKUJĘ CI LIDZIU /CZARNA DAMO/, za wspaniałą zabawę.

Chciałabym również podziękować wszystkim za życzenia świąteczne, te pod postem, jaki opublikowałam na dzień przed wigilią; ale także te, które dostałam za pośrednictwem poczty, tej kopertowej, tradycyjnej.
BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ.
Zostawiłam na ostatnią chwilę podsumowanie, tego mojego blogowania, ale to, co najważniejsze, zrobiłam, więc o innych sprawach mijającego roku, napiszę innym razem. Jakaś nie pozbierana dzisiaj jestem i widzę, że mimo usilnych starań, nie idzie mi to pisanie, a post jest już i tak sporych rozmiarów, więc........
KOCHANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NIECHAJ NADCHODZĄCY NOWY 2015 ROK, BĘDZIE DLA NAS WSZYSTKICH NAJSZCZĘŚLIWSZYM, NAJRADOŚNIEJSZYM, OBFITUJACYM W SAMO DOBRO I  MIŁOŚĆ, ORAZ ZDROWIE, ROKIEM KTÓRY SPEŁNI NAJSKRYTSZE MARZENIA.
Jako, że zbliża się wielkimi krokami, ta magiczna godzina 00, a większość z Was już wybyła na bale , to ci którzy pozostali, spędzający czas przed kompem, poczytają sobie na spokojnie.
Mam nadzieję, że w Nowy Rok wejdę z nowymi siłami do pisania, bo bardzo tego pragnę.
Trzymajcie się więc i czasem do mnie zajrzyjcie. Baj, baj.
Ps. Zajrzyjcie na bloga Kropeczki , ma fajne Candy z niespodzianką; banerek w pasku bocznym Was zaprowadzi.

62 komentarze:

 1. W nadchodzącym Nowym Roku życzę Tobie wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, samych sukcesów i radości :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie szukałam Twojego, Danusiu posta... a teraz będę czytać. Oczywiście z noworocznym pozdrowieniem dla Ciebie i Twojej Rodziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Iwonko.
   Gapa ze mnie, puściłam posta bez tytułu, ale się zreflektowałam i naprawiłam błąd, teraz życzę miłej lektury, skoro nie idziesz balować.
   Życzenia w poście zawarte, więc pozdrawiam Sylwestrowo i do Siego Roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 3. Mnie już został tylko wieczór z robótką w ręku. Bale.. to już przeszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nierób z siebie takiej staruszki, babuleńki. Ciesz się życiem, jak tylko masz okazję baluj, nie kiśnij z robótką w ręku.

   Usuń
 4. Danusiu, dziękuję Ci kochana za wszystkie ciepłe słowa wsparcia w trudnych chwilach ( nie zaprzeczę dodają mi siły w walce z codziennością ). Tobie życzę przede wszystkim zdrówka, bo kto go nie ma zbyt wiele, ten potrafi je cenić. Realizuj jak najwięcej planów robótkowych i pokazuj swoje cudeńka :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewuniu;ja to taki zwierz: co w sercu, to na języku, nawet tym pisanym, a słowa wsparcia zawsze u mnie na podorędziu, jak to się niegdyś gadało.
   Zaczęłam nowy hafcik, ale chwilę potrwa zanim go skończę, a taki w trakcie nie chcę pokazywać. Inne prace będę publikować, ale po trochu, nie na raz.
   Pozdrawiam starorocznie.

   Usuń
 5. Ja też dzisiaj nie baluję. Przywitamy Nowy Rok w spokoju i z nadzieją, że przyniesie tylko dobre dni. Tobie Danusiu życzę przede wszystkim dużo zdrowia bo to jest najważniejsze. Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zżarło mi odpowiedź, ale nic to, jak mawiał pan Wołodyjowski, naapiszę raz jeszcze.
   Bale są dla tych, którzy mogą balować, a nam pozostało tylko wirtualne towarzystwo.
   Za życzenia pięknie dziękuję i w Twoją stronę je również kieruję.

   Usuń
 6. Wszystkiego dobrego Danusiu w tym Nowym Roku, dużo sił do pisania i weny twórczej, żebyś miała nam co pokazywać:) pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Monisiu, Tobie również wszystkiego najlepszego na nadchodzące 365 dni, roku.
   Pozdrawiam sylwestrowo.

   Usuń
 7. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie. Konkretne życzenia w poście powyżej.)

   Usuń
 8. Dziękuję i tradycyjnie życzę Tobie dużo zdrówka :) Oczywiście weny twórczej i spełniania wszelakich zachciewajek też życzę, ale jak zdrówko będzie to i z resztą jakoś damy radę :) Szczęśliwego Nowego Roku !

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 10. Danusiu dziękuję Ci za udział w mojej wymiance i życzę Ci wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku, przede wszystkim dużo zdrowia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za wspaniałą zabawę, Lidziu.
   Mam nadzieję, jeszcze nie raz brać udział w Twoich zabawach, jakie organizujesz.

   Usuń
 11. Zdrowia, zdrowia, zdrowia i wiele pomyślności ! Pozdrawiam już Noworocznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie życzę wszystkiego dobrego.

   Usuń
 12. Danusiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku i bardzo dużo zdrówka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie życzę wszystkiego dobrego.)

   Usuń
 13. Wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku kochana ci życzę -zdrowia, szcześcia pomyślności , zero zmartwień mnóstwo uśmiechu i pogody ducha - Marii z rodziną

  OdpowiedzUsuń
 14. Danusiu wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim ogrom zdrowia, bo to najważniejsze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu; dziękuję i dla Ciebie tego samego życzę.)

   Usuń
 15. Danusiu Tobie również życzę Dosiego Roku , zdrowia przede wszystkim . Cieszę się , że do Ciebie trafiłam , jestes bardzo ciepłą i sympatyczna osóbką, I nie zmieniaj się w Nowym Roku !!! Dziekuję za odwiedziny u mnie i zawsze sympatyczne komentarze !!! Buziaczki i dosiego 2015

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu. Mnie również cieszy, że poznałam Ciebie oraz wiele innych blogujących osóbek. Dzięki Wam moje życie nabrało innego wymiaru.
   Do siego Roku.

   Usuń
 16. Wszystkiego co najwspanialsze w Nowym Roku. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Danusiu, życzę Ci dużo zdrówka i pomyślności w Nowym Roku!
  Gratuluję wyróżnienia, miło było dowiedzieć się znowu czegoś nowego o Tobie.
  Życie pisze nam różne scenariusze, ale na szczęście na zabawę w takiej czy innej formie nigdy nie jest za późno. Cieszę się, że trafiłyśmy na siebie w tym blogowym świecie :-)
  Cieplutko pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Beatko.
   Ja również się cieszę, że mogłam Cię poznać, wprawdzie tylko wirtualnie, ale dla mnie, to i tak bardzo wiele znaczy.
   Bardzo dziękuję za piękną karteczkę świąteczną; była ozdobą naszego wigilijnego stołu.
   Pozdrawiam z Nowym Rokiem.)

   Usuń
 18. Niech ten rok będzie dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Danusiu- nie mogę znaleźć maila- zbieram informacje do wymianki urodzinowej. Napisz mi, proszę:
  - co lubisz otrzymywać, w jakich technikach
  - co lubisz/umiesz robić
  - Twoje ulubione kolory

  i adres oczywiście- mój mail: zwolkowa@poczta.onet.pl

  Pozdrawiam noworocznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź poszła naa Twojego maila.
   Wszystkiego dobrego na ten rok.

   Usuń
 20. Danuto, życzę Ci, żebyś wraz z ostatnią kartką w kalendarzu zerwała swoje zwątpienia i rozterki, wymazała z pamięci wszelkie niepogody duszy i weszła w ten nowy rok jak w nowej sukni wchodzi się na najwspanialszy bal świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Aniu / kolejna Anna do kolekcji/, za tak piękne życzenia. Psycholog z Ciebie doskonały, wychwytujesz w mig, każdą najmniejszą chwilę zwątpienia i rozterkę. Takie słowa są bardzo budujące i za nie serdecznie dziękuję. Wielokroć podczytuję Twojego bloga, nie zawsze zostawiając po sobie ślad, ale Twoje porady hafciarskie są bezcenne.
   Wszystkiego dobrego naa ten nadchodzący czas Ci życzę .
   Pozdrawiam.

   Usuń
 21. Szczęśliwego Nowego Roku Danusiu! :-)
  Niech będzie taki jakiego oczekujesz
  i nich przyniesie miłe niespodzianki jakich się nie spodziewasz! :-)

  Gratuluję wyróżnienia,
  no i zawsze to parę słów więcej o tobie samej :-)
  Dobrze, że jesteś z nami :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Dorotko; Tobie też niech się szczęści w tym roku.)
   Te wyróżnienia, mają właśnie taki cel; powiedzieć o sobie, to czego nie ma w profilu.
   Też się cieszę, że mam Was, blogowe koleżanki, warte więcej, niż te w realu.)

   Usuń
 22. Dziękuję,że dałaś się bliżej poznać:))Fajnie poznawać blogowe koleżanki:)czy to przez zabawę ,czy w realu:)))pozdrawiam cieplutko i samych pięknych dni Tobie życzę:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Bożenko. Po to właśnie są takie wyróżnienia.
   Wszystkiego najlepszego, weny twórczej nieustającej, na cały ten rok Ci życzę.

   Usuń
 23. Gratuluję Danusiu:) Dzięki takiej zabawie możemy się czegoś więcej o sobie dowiedzieć.
  Wszystkiego najlepszego na cały 2015 rok:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu; dlatego nie odmawiam udziału w takich zabawach.
   Tobie również życzę wszystkiego dobrego na ten cały rok.

   Usuń
 24. Gratuluję udanej zabawy!
  Spełnienia marzeń w Nowym Roku, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję wyróżnienia, a w nowym roku, a także w dniu imienin, bo dziś Danuty przecież, życzę Ci dużo zdrowia, wytrwałości, siły i pogody ducha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Życzenia imieninowe bardzo miłe, ale ja je obchodzę dopiero w jesieni, więc trzeba poczekać, wszak to styczeń obecnie; jednak przyjmuję, bo są super.

   Usuń
 26. Dziękuje za udział w zabawie l :-) Największa radość sprawiła mi odpowiedź na pytanie 7 ! Bo również dla mnie Karol Wojtyła był najwspanialszym człowiekiem, i bardzo ubolewam nad faktem, że nie miałam możliwości Go poznać....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz za co dziękować; to fajna zabawa pozwalająca lepiej poznać nominowaną osobę, jeśli oczywiście zadasz odpowiednie pytanie. K. Wojtyła to chyba najbardziej zasługujący na uznanie człowiek, więc odpowiedź musiała być tylko taka. W poście i pytaniu 7, nie napisałam, że mam przez niego, jako Papieża, specjalnie dla mnie, poświęcony malutki obrazek " Jezu ufam Tobie", i czczę go niczym relikwię.

   Usuń
 27. Gratulacje wyróżnienia! Piękne prezenty w wymiance - bałam się, że nie wyrobię się w czasie, więc się nie zgłaszałam. Ale podziwiam, co zrobiłyście dla siebie nawzajem. Cudności :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Danusiu dotarłam w końcu do Ciebie Kochana :-) Problem z laptopem już zażegnany jak wiesz, co widać po ilości moich postów wiankowych :-)
  Post wymiankowy jest już w przygotowaniu, więc lada chwilka a i u siebie się pochwale cudeńkami, a tymczasem już tutaj z tego miejsca dziękuję za prezenciki, są/ były cudne :-) Niestety nie zdążyłam zrobić fotki Twojej paczuszki, bowiem słodkości już żem pożarła, więc oficjalnie informuję Cię, iż kradnę zjęcie z Twojej stronki do mojego posta :-)
  Buziaczki na wieczór i być może do następnej wymianki - kto wie ;-)
  Pozdrawiam, Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, witam, po tak długiej nieobecności. Cieszę się, że skromniutka paczuszka przypadła Ci do gustu, o kradzież zdjęcia się nie gniewam, cóż tak czasem bywa, że nie zdążymy czegoś obfocić, wtedy trzeba sobie jakoś radzić.
   Pozdrawiam i nie znikaj na tak długo.

   Usuń
 29. Gratuluję wyróżnienia. Dopiero dziś nadrabiam zaległości, żeby nie powiedzieć " wracam do życia " i podczytuję co nieco. Fajnie się czyta takie dinozaurowe wspomnienia. Jesteśmy chyba prawie w podobnym wieku, przynajmniej stażem ślubnym mamy zbliżone, no powiedzmy, że mogłabym jeszcze polecieć Ci po zapałki , ale to się cały czas zmienia ... A ten psikus, może to była taka prawdziwa kolęda , dlatego do dziś nie znalazłaś wykonawców ... jak w bajce ...
  Buźka i Wszystkiego Najpiękniejszego na ten Nowy Rok !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Bożenko. Ci nieznani do dziś kolędnicy, to byli przebierańcy na 100%, ale tak doskonale zamaskowani, że nadal to pamiętam.

   Usuń
 30. Gratuluję wymianki - udane rękodzieła :)
  Świetnie się Twoje odpowiedzi czytało - pięknie o sobie piszesz . Spodobała mi się to, co napisałaś w 6 punkcie. Takie to po prostu mądre.
  Dobrego Nowego Roku - niech Ci się darzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   Odpowiedzi szczere, na zadane pytania inaczej się nie dało, bo nie mam nic do ukrycia.
   Podróż w czasie, punkt 6. -nie może być inaczej, sfera marzeń do realiów nie pasuje.
   Miłego dnia.)

   Usuń
 31. Danusiu, życzę Ci dużo zdrówka i samych radosnych dni w Nowym Roku!!!
  Jak zawsze Twój wpis czyta się miło, gratuluję wyróżnienia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Agnieszko i wzajemnie życzę by w tym roku nie zabrakło Ci weny twórczej.
   Pozdrawiam,

   Usuń

Komentarze i krytyka jak najbardziej mile widziane.